Питання

Ви можете задати нам питання щодо представлених на нашому сайті продуктів, їх застосування або загальних рекомендацій. Відповідь ви отримаєте в електронному вигляді на ящик вказаний у формі зворотного зв'язку.

ЗАПИТАТИПитання та Відповіді

Питання:

Скільки біодобрива мені вносити на моїй дільниці? На яку площу вистачить однієї таблетки?

Відповідь:

Першим етапом застосування будь-якого подібного препарата є розрахунок необхідної кількості добрива для вашої земельної ділянки. Виходити слід з норми описаної виробником на упаковці. Але при цьому враховувати в якій формі знаходиться засіб, який ви збираєтеся застосувати. Під формою мається на увазі це рідкий концентрат, розчинний порошок або швидкорозчинна шипуча таблетка. Норми внесення, концентрації і площа, на яку вистачить однієї емкості/пачки/таблетки, всюди різні. Уважно прочитайте рекомендації виробника на упаковці.

Приклад:
Пробіотик «Біота Макс» випускається у формі шипучих таблеток. Розчин однієї таблетки розрахований на площу 10 соток. Якщо у вас звичайний город на 6 соток, то вам можна на 1 раз використовувати не всю таблетку, а приблизно трохи більше її половини (0,6 таблетки якщо говорити вже зовсім точно). Тоді 2-х таблеток вистачить на 3 внесення.

Питання:

Скільки води буде потрібно біодобриву для нормальної роботи?

Відповідь:

Кількість води - в цьому криється основне питання правильного застосування будь-якого мікробіологічного добрива. Так як в більшості випадків Ви збираєтеся вносити в грунт нерозчинні хімічні речовини, а живі організми, то повинні знати, що вода для них життєво необхідне середовище (як для вас повітря). Але так само цілком природно поєднати приємне з корисним, а внесення мікроорганізмів з поливом. Ось тут і вступає в силу відмінність препаратів від різних виробників.

Можливі 2 ситуації:
Або препарат не вимагає дотримання конкретних концентрацій і ви його можете розводити в будь-якому обсязі, більшому ніж якийсь мінімум, або вам доведеться точно розрахувати концентрацію відповідно до рекомендацій, зазначених виробником на упаковці.

Приклад:
Розвести 1 до 200 означає, що тюбик в 10 мл потрібно розвести на 2 л води і постаратися не помилитися в пропорції.

Продовжуючи розглядати пробиотик «Біота Макс», ми дізнаємося, що в його випадку, розчинення можна робити будь-яким обсягом рідини, починаючи від мінімального 4 л на 1 таблетку. Все, що вам буде потрібно для цього:

Стандартне відро води (близько 10 л, що за умовами виробника більше зазначених 4л, а значить підходить)
Чим полити: від промислового розпилювача до звичайної чашки для того, щоб рівномірно внести розчин під кожну рослину.

Питання:

А навіщо його розбавляти водою? Чи не простіше вилити рідкий концентрат відразу на рослину? Якщо це не хімія, то шкоди не повинно бути. Або це все-таки хімія, яка зашкодить моїй рослині?

Відповідь:

Ні, подібні біопрепарати - це не «хімія». Необхідність підготовки робочого розчину визначається зовсім іншими причинами. Справа в тому, що бактерії живі істоти і без води і їжі довго існувати не можуть - вони просто вмирають від голоду. Але тим не менше треба зробити так, щоб вони вчасно змогли полежати на полицях магазинів і дочекатися покупця. Тому їх присипляють. Це часто роблять лужними (наприклад концентроване мило) і ін. речовинами. Ось цю суміш з бактерій і лужного розчину ви бачите на полицях магазинів. Після цього, іноді висушують отриману суміш до порошку або пресують в таблетки. Щоб пробудити бактерії, необхідно просто розбавити цей порошок водою, щоб вона розчинилася, а бактерії прокинулися. Залишиться тільки одна проблема: коли вони прокинуться, то знову захочуть їсти. Тому їх після розчинення у воді, треба якомога швидше повністю використовувати в грунт, де для них є все необхідне.

У разі препарату «Біота Макс» ТМ «Глобіома» період за який необхідно використовувати, отриманий з шипучою таблетки, розчин становить 2 тижні. Тобто прокинулися бактерії, можуть поголодувати 2 тижні, але потім почнуть вмирати.

Питання:

А можна внесення біодобрива поєднувати з поливом?

Відповідь:

Якщо ж ви таки захотіли поєднати внесення препарату з поливом всієї ділянки, то виконавши приблизний розрахунок (з прикладу про 6 соток) можна собі уявити скільки води вам знадобиться. За умови посадки 250 рослин на сотку (цифри середні для різних овочевих культур або картоплі) вам знадобиться приблизно 0,2 л (стакан води) на рослину. Разом вийде 50 л на сотку. Весь полив повністю засаджених 6 соток потрібно близько 300 л води. Зрозуміло, що цифри можуть відрізнятися в залежності від пори року, погодних умов і специфіки поливу конкретної культури рослин.

Що робити:
Ваші дії прості. Ви розчиняєте 0,6 (трохи більше половини) таблетки у відрі води, а коли таблетка розчиниться повністю, вливаєте цей розчин в загальний обсяг підготовленої для поливу води (в нашому прикладі це 300л). Далі поливаєте цією водою ділянку (біля кореня рослини) зовсім звичайним способом.

Питання:

Що робити якщо на полив всієї ділянки треба 300л води, а у мене всього одна бочка на 100 л, яку доведеться кілька разів набрати? Як підібрати концентрацію?

відповідь:

Рішення просте: вам краще поливати ваші рослини в декілька заходів. Ця схема дозволить воді якісно вбратися в грунт і вирішить проблему з тим, щоб корисні бактерії потрапили під всі рослини і жодна рослина не обділили.

Що робити:
Ви робите розчин «БіотаМакс» в відрі і додаєте його в воду при першому наповненні бочки, а при подальшому наповненні продовжуєте полив звичайною водою. Прослідкуйте, щоб по самому мінімуму в перший раз були политі всі рослини. Вашої ємності з розчином повинно вистачити на всю ділянку. Кількість рідини вилитої на одну рослину не так важливо, тому що препарат встиг розчинитися і всі потрібні бактерії потрапили за місцем призначення. Потім поливаєте повторно все той же, але вже звичайною водою і в необхідній кількості.

Питання:

А раптом після внесення препарату з поливом пройде сильний дощ? Його не було розмито?

Відповідь:

Такі ефекти спостерігаються тільки зі звичайними мінеральними добривами. Надмірно «розмити» або розчинити бактерії не можливо, тому не бійтеся, якщо кудись потрапило більше або менше води, ніж ви спочатку планували. Важливо, щоб її було не менше, ніж зазначено виробником. Для «біоти Макс» це 4 літри на 10 соток.

Питання:

У мене невелике фермерське господарство і я використовую розпилювачі. Як мені визначити область поливу? Адже доведеться налаштовувати розпилювачі на певний режим.

Відповідь:

В даному випадку є певна залежність. Висота рослин визначає область обприскування:
Висота рослини Область поливу
30-60 см 30 см навколо рослини
90-150 см 60 см навколо рослини
180-300 см 90 см навколо рослини
330-600 см 120-150 см навколо рослини
600 і більше 180-280 см навколо

Питання:

А який термін придатності у таких препаратів?

Відповідь:

Завжди по різному і залежить від типу препарату, його форми (рідина, таблетка і т.п.) і властивостей речовин і організмів, які входять до його складу. Зазвичай цей період від 6 місяців до декількох років. Технології способів зберігання у різних виробників різні звідси і різниця за термінами. Так само варто знати, що є 2 терміни придатності. Один - це термін зберігання в запечатаному вигляді, а другий - термін придатності активного розчину (розведеного водою). Термін придатності активного розчину, зрозуміло, коротше.

У препаратів торгової марки «Глобіома» термін придатності, наприклад для розчинної таблетки «Біота Макс», близько 3-х років. Час на використання готового розчину 2 тижні.

Питання:

А раптом я від цих бактерій захворію? Або не дай бог моя маленький дитина це засіб вип'є!

Відповідь:

По-перше: усі бактерії і грибки, які використовуються в цих препаратах НЕ патогенні (не викликають захворювань) і не провокують активність інших хвороб. Якщо раптом ваша дитина вип'є розчин цього кошти, то максимум неприємностей, які можуть статися - це розлад шлунка і легка діарея. Схоже на те, коли дитина в рот тягне руки, забруднені землею. Хоча набагато розумніше тримати такі речі в тих місцях, де діти часом не наткнуться на них.
По-друге: так як для усипляння бактерій в біодобривах часто застосовують, як лимонну кислоту, так і концентроване мило, не варто тримати їх близько до очей, також мийте руки після роботи з ними. Адже ви ще з дитинства пам'ятаєте, що мильними руками очі терти не варто.

У будь-якому випадку, при подібних подіях усіма виробниками завжди рекомендується звертатися до лікаря.

Питання:

Коли треба застосовувати біодобрива для отримання кращого ефекту? Чи впливають на їх роботу фази місяця або інші народні прикмети?

Відповідь:

Почнемо з другого питання. Фази місяця, і інші народні прикмети можуть впливати тільки в межах індивідуальної спостережливості людини. Наукою такого впливу не помічено.

За часом внесення грає роль не стільки дата застосування, скільки етап життя рослини до якого застосовують біодобриво. Найкраще застосовувати біодобриво на ранніх етапах: до насіння і коріння розсади, тому що до складу біодобрив досить часто входять азотофіксуючі бактерії, а область їх життєдіяльності саме коріння рослин, які вони насичують азотом з повітря.

Що робити:
Зробити робочий розчин вашого біодобрива. Якщо воно в сухому стані, як пробіотик «Біота Макс» (у вигляді шипучою таблетки), то потрібно його розчинити відповідно до інструкції в воді і в отриманому розчині замочити насіння перед пророщуванням або коріння розсади перед висадкою в грунт. Чим раніше ви це зробите, тим раніше бактерії зможуть почати свою роботу із захисту і харчуванню рослини. Ви підвищите шанси на успішне пророщування і виживання розсади, якщо ви так само поллєте цим розчином місце на грунті, куди ви безпосередньо робите посадку. Ви таким чином ще більше збільшите загальне число корисних бактерій біля коренів рослини.

Питання:

Я досвідчений і просунутий садівник. У своїй практиці застосовую різні засоби по захисту і удобрення рослин. Як біодобрива поєднуються з іншими корисними речовинами?

Відповідь:

На жаль, багато хімічні засоби захисту і обробки рослин тільки умовно можна назвати корисними. Деякі з них вбивають усе живе біля рослини, знищуючи таким чином дуже цінну природну екосистему. Щоб хоч якось виправити цю трагедію людського нерозуміння і були створені біологічні добрива. Вони як раз відновлюють ґрунт після впливу «корисних» пестицидів, фунгіцидів та іншого, що є незворотнім губить хорошу родючий грунт.

Практично всі види біологічних добрив НЕ сумісні з пестицидами, гербіцидами, фунгіцидами, біоцидами (рослинними антибіотиками).

Біологічні добрива, зокрема клас препаратів аналогічних «БіотаМакс», повністю сумісні з традиційними видами добрив, часто підвищують їх ефективність і економлять витрати на добрива в середньому на 15-30%. Особливо помітною економія стає на великих земельних ділянках (в таких як фермерські господарства).

Питання:

У мене фермерське господарство і мені потрібно обробляти дуже великі площі. Є спосіб підвищити ефективність застосування вашого засобу?

Відповідь:

В цілому кращі результати досягаються, коли «Біота Макс» застосовується до врожаям настільки рано, наскільки це взагалі можливо. Ми досягли, самої, високої ефективності з насінням. Застосовуючи до насіння, можливо скоротити витрату. Відповідно однією таблеткою можна обробляти 1 гектар. До того моменту, коли рослина розвинеться і зміцніє, ви побачите явні результати. Тому досить застосувати пробиотик «Біота Макс» в перші 4-6 тижнів з моменту посадки для більшості сільськогосподарських культур.

Питання:

Чи можливе застосування «Біота Макс» до фруктових дерев? З якого моменту можна застосовувати Глобіома «Біота Макс» на початку сезону?

Відповідь:

Так, можливо застосовувати Глобіома «Біота Макс» до фруктових дерев. Можливе застосування і в вигляді позакореневого підживлення, але кращі результати досягаються за рахунок поливу біля коріння дерева. На деревах ефекти проявляються дещо повільніше. Наприклад: на абрикосах, які зрошуються крапельним способом, після застосування пробіотика «Біота Макс» побачити ефект стало можливо тільки до кінця сезону при складанні врожаю.
Для фруктових дерев час застосування починається навесні, відразу після закінчення заморозків.

Питання:

Чи потрібно перекопувати / перепахівати грунт після внесення препарату?

Відповідь:

Перекопувати грунт немає необхідності. Набагато важливіше внести достатню кількість води, щоб розчин засобу зміг просочити всю товщину шару грунту.

Питання:

Чи можливо одночасне застосування пробіотика Глобіома «Біота Макс» спільно іншими засобами обробки рослин?

Відповідь:

В ідеальній ситуації треба уникнути одночасного застосування Глобіома «Біота Макс» і гербіцидів з фунгіцидами.

Гербіциди можна застосовувати, але тільки якщо суміш застосовується моментально, а не стоять змішані гербіциди і пробіотик Глобіома «Біота Макс» протягом ночі.

Фунгіциди не можуть застосовуватися одночасно. Застосовуючи пробиотик після фунгіцидів, потрібно почекати 3-5 днів між внесеннями. Бажано застосовувати фунгіциди ДО пробіотика «Біота Макс», а не після.

Добрива вільно можна змішувати з Глобіома «Біота Макс» і застосовувати без обмежень.

Питання:

Чи має сенс застосовувати пробіотик Глобіома «Біота Макс» із запізненням, вже на етапі цвітіння рослин?

Відповіді:

Зрозуміло, результати будуть і з моменту цвітіння. Проте, багато що залежить від конкретної культури, до якої ви застосовуєте Глобіома «Біота Макс».

Простий приклад: якщо ви вирощуєте троянди, зрозуміло, вас не влаштує використання пробіотика «Біота Макс» з моменту цвітіння. Адже період цвітіння для більшості квітів можна вважати якщо не кінцевим, то цільовим.

А ось для плодових рослин типу помідора, ефект буде і при застосуванні з моменту цвітіння. Але пам'ятайте, в цілому чим раніше, тим краще.