bio-sys.com.ua
  1. Головна /
  2. Корисна інформація /
  3. Підготовка ґрунту на осінь /

Підготовка ґрунту на осінь

Підготовка ґрунту на осінь

osen pochvaУ свідомості пересічної людини початком сільськогосподарського сезону вважається весна. Адже як інакше? Холодною зимою нічого не росте, а промерзла земля твердіше каменю. Тим не менш, це не зовсім так. Запорукою майбутнього врожаю стане грунт, правильно підготовлений напередодні восени. Кілька нехитрих операцій проведених з грунтом можуть обернутися істотною надбавкою до майбутнього врожаю, а іноді і зовсім гарантією того, що цей врожай вдасться зберегти.
Є цілий перелік рекомендованих заходів, як в області обробки грунту, так і в області відновлення її родючості. Давайте зупинимо свою увагу на останньому.

Вже досить давно відновлення родючості і збільшення врожайності в нашому розумінні міцно пов'язані з внесенням в землю добрив. Найчастіше добрива використовують органічні (гній, стерня, солома) або хімічні (аміачна селітра). Однак під осінь хімічні добрива намагаються не застосовувати, тому що велика ймовірність того, що до моменту висіву культури навесні вони будуть передчасно розчинені і вимиті в глибинні шари грунту талою водою від розталого на полях снігу.

З органічними добривами, на жаль, теж не все легко. Забитий в грунт гній, стерня чи солома далеко не відразу виявляють свою активність. Наприклад гною для нормальної «активації» буде потрібно від року до трьох. За результатами тестів проведених деякими господарствами і зовсім виявилося, що поживна ефективність тонни чистої соломи в 3-5 разів вище, ніж у тонни гною. Але це не зупиняє більшість фермерів дотримуються старих методик, тому як всі давно знають: зробити для свого врожаю хоч щось краще, ніж взагалі не робити нічого.

Залишається тільки одне питання: а чи можливо ще підвищити ефективність вже прийнятих заходів?

Для початку важливо зрозуміти простий принцип: все, що з землі вилучено, має бути в землю повернуто, інакше через кілька років навіть найродючіші землі будуть виснажені. Ця проста думка і вона всім так само давно відома. Але що робити, якщо виснаження настає швидше, ніж грунт встигає насититися поживними речовинами, а гумус виснажується швидше, ніж встигає утворитися новий?

Практика вже показала, що спроба тоннами сипати в землю, сам по собі хімічно отриманий азот - всього лише тимчасова допоміжна міра, яка при заощадному застосуванні може лише уповільнити виснаження, а при інтенсивному банально отруїть всю навколишню воду і продукцію вирощену на такий хімії.

З гноєм і іншої органікою інша проблема - гостра нестача часу. Людина не може поголодувати пару років поки повільно розкладається (через велику кількість побічних або взагалі патогенних мікробів) гній встигне розкластися на придатні для рослин компоненти.

В цілому, рішення є. Варто як і раніше залишатися на «органічному харчуванні», але щоб внесена органіка (з усіма необхідними компонентами) була розібрана на частини швидко і якісно, ??потрібно щоб в грунті була достатня кількість своєї «робочої сили». Тих самих корисних мікробів, чия прямий обов'язок - розкладання рослинних залишків.

У виснаженому грунті їх дуже мало. У грунті, рясно политому хімією, ще менше. Тому коли під час осінньої підготовки в такий змучений грунт закладають рослинні залишки, з'ясовується, що до весни вони лежать все там же, ледь зворушені мікрофлорою. Зрозуміло, ніякого родючості ця стерня, гній або солома не відновили. Максимум після рясної на сніг зими відновилося необхідну кількість вологи. Іншими словами рослинам є що пити, але все так само не мають що їсти. А фермеру все одно доведеться витрачати гроші на хімічні добрива або миритися з поганим врожаєм і фінансовими збитками.

Ось тут на сцену виходять нові біопрепарати створені за останнім словом науки і при жорсткому контролі безпеки. Ці біопрепарати - пробіотики грунту. Прикладом такого засобу можна назвати досить відомий у багатьох країнах препарат Пробіотик грунту "Біота Макс". Внесення подібного препарату по закладеним на осінь залишкам, подарує грунті мільярди відсутніх бактерій. Тих самих, які успішно перероблять практично всю зароблену органіку, навіть важку целюлозу. А навесні, почне відновлюватися і гумус.

Якщо ж мова йде про озимі культурах, то пробіотик не тільки допоможе легше увійти рослині в зиму, а й підвищить морозостійкість і успішно відновить припинену вегетацію навесні.

Висновок простий: невеликі вкладення в пробиотик грунту восени, обернуться навесні відчутним збільшенням врожаю і високим шансом його виживання в складних умовах. А всі кошти вкладені в зароблення стерні і гною на осінь не будуть витрачені даремно і дадуть очікуваний ефект набагато швидше, ніж можна було розраховувати.

З повагою, редакція сайту bio-sys.com.ua

bio-sys.com.ua